WINDOWS 8.1 - INFORMAČNÍ STRASTI

WINDOWS 8.1

Mnohokrát jsem musel řešit, že jsem neznal heslo lokálního administrátora a nebo účet nebyl povolen. Tento postup neslouží jako návod na získání cizího hesla, nebo získání přístupu do cizího počítače. (pozor, v tomto případě by se jednalo o trestní čin). Běžnou praxi je:

  • zapoměli jsme jaké heslo je nastaveno
  • nebyla nám předána všechna hesla
  • z různých důvodů je účet administrátora zablokován (případně dokonce neexistuje)
  • v systému není žádný účet členem skupiny "Administrators"

Existuje velmi mnoho popsaných postupů jak ztracené heslo administrátora "obejít". Za leta praxe v IT mám odzkoušeny dva postupy, které mně nikdy nezklamou.

V minulém článku jsme si ukázali jak získat místo na disku odstraněním souborů po upgrade operačního systému. V tomto článku se podíváme na získání místa pročištěním souborů týkající se windows aktualizací. Při instalaci aktualizací systému windows, instalací (aktualizaci) součástí systému a instalaci (aktualizaci) ovladačů pomocí služby windows update se nám na disku ukládají pomocné soubory. Primárně se nám data hromadí ve složce "%windir%/WinSX". Tato složka je primární složkou pro řízení aktualizací a součástí systému windows. Nachází se zde aktualizace systému, aktualizace součástí systému a ovladače. Většina obsahu jsou hardlinky, které odkazují na soubory v "%windir%/system32". Silně nedoporučuji ve složce WinSX nic mazat pokud chcete mít Váš systém nadále funkční.

„Přátelství je součást lidského štěstí.“ Jan Werich